Biografie

14. ledna 2015 v 1:24 | Koala |  Biografie
Sandra Cretu (* 18. května 1962 v Saarbrückenu, Německo jako Sandra Ann Lauer) je známá zpěvačka popmusik, která slavila velké úspěchy jako Sandra především v osmdesátých letech 20. století.

Již ve dvanácti letech věděla, že se chce stát zpěvačkou. Na jedné hudební soutěži pro děti přesvědčila publikum interpretací písně od Olivia Newton-John.

1976 byla objevena hudebním producentem George Romanem, který s ní natočil singl "Andy, mein Freund". Úspěch se sice nedostavil, ale znamenalo to uvedení Sandry jako vedoucí zpěvačky do dívčího tria Arabesque. Zatímco se Arabesque v Evropě nikdy neprosadily, dosáhly v Japonsku úspěch skupiny ABBA. Toto trio vydalo v Japonsku 15 alb a 30 singlů. Během této doby se Sandra seznámila se skladatelem a producentem Michaelem Cretu a stali se životními přáteli.

1985, poté co se Arabesque rozpadly, natočila svoje první album: "Japan ist weit" ( německá verze písně "Big In Japan" od skupiny Alphaville). Tato píseň byla již natočena s Michaelem Cretu. Oba se nenechali zviklat tehdy nedostavším se úspěchem. Ještě ve stejném roce vychází ve spolupráci s Hubertem Kahem singl "(I'll Never Be) Maria Magdalena", který byl mimořádně úspěšný. Hit "(I'll Never Be) Maria Magdalena" získal první místo ve 21 zemích a v dalších 5 zemích se dostal do Top Ten.

1986 dosáhla s hitem "In the Heat of the Night" druhé místo na soutěži "Tokyo Song Contest".

V roce 1987 získala v Itálii na hudebním festivalu Festivalbar cenu za nejlepší zpěvačku roku s hity "HI HI HI" a "Innocent Love".

7. ledna 1988 se provdala za svého dlouholetého přítele a producenta Michael Cretu a stěhuje se s ním na ostrov Ibiza.

1990 se účastnila jako zpěvačka hudebního projektu Enigma (skupina) svého manžela Michaelem Cretu. Její hlas je v tomto hudebním projektu slyšet dodnes.

1995 se rodičovskému páru narodily děti, dvojčata Nikita a Sebastian.


Ačkoliv se jí nepodařilo navázat na úspěchy osmdesátých let, přesto vydává pravidelně dodnes dobře prodejná alba. Další koncert se měl konat v červnu 2005 v Güstrowě. Tento koncert však musel být kvůli onemocnění odřeknut. Nyní vyvstávají nové projekty, například duet s DJ Bobo "Secrets of Love" (03.03.2006) a nová alba.

Na konci října 2006 vyšlo její další remixové album Reflections, v březnu 2007 po dlouhé době další řadové album The Art of Love, kde je mj. další duet s DJ Bobo. 27.3.2009 vyšlo album Back To Life a její zatím poslední počin je album "Stay In Touch" které vyšlo 26.10.2012
 

Komentáře jsou uzavřeny.