Leden 2012

Nová fotka Sandry?

22. ledna 2012 v 22:58 | Koala |  News - Novinky
Dnes se začala šířit rychlostí světla na facebooku tato překrásná neznámá fotka Sandry,
že by snad patřila do série fotografií k novému albu?
Nádhera, co vy na to?

Photo by: Susanne Sigl


Lidové noviny 2010

18. ledna 2012 v 20:52 | Koala |  Press - Tisk

Německé zpěvačce Sandře bude letos 48. Vloni vydala novou studiovou desku a letos se na Ibize znovu vdala.
Ke koloritu 80. let neodmyslitelně patřilo disko, českému parketu pak kralovala Sandra. Její největší hit (I´´ll Never Be) Maria Magdalena z debutového alba se stal hitparádovou jedničkou v Německu (odkud okamžitě mířil také k nám), Švýcarsku, Holandsku a skandinávských zemí, fandila ji také rádia v Řecku, Portugalsku a Španělsku a velké slávy se Sandře dostalo i v Japonsku, Izraeli, Egyptě, Brazílii či Jižní Africe. Celý svět, chtělo by se říct: jen u angloamerického publika měla vlasatá krasavice smůlu.

Světové žebříčky tehdy okupovala Madonna, Tears for Fears, megahit Take On Me od formace A-ha, na výsluní se drali Pet Shop Boys a odpočítávat začali Europe. I v našich krajích pak Sandru nahradil Falco a Modern Talking. Sandra Ann Lauerová začala svou kariéru jako náctiletá zpěvačka a tanečnice tria Arabesque, ale teprve když poznala hudebníka, budoucího manžela a spolupracovníka Michaela Cretua, začala její hvězdná sólová dráha. Už prvním singlem Maria Magdalena si otevřela cestu do hitparád, a i když moc dalších písní nenásledovalo, mezinárodními hity se staly ještě skladby In the Heat of the Night, Everlasting Love, Hi! Hi! Hi! Nebo coververze Hiroshima z roku 1990.

Sandra si ve své dosud trvající profesionální kariéře vystačí s písničkami, které vyšly na výběru největších hitů už v roce 1987, ale to jí nebrání ve vydávání nových alb. Vloni vydala studiovou devítku Back to Life, již propagoval duet s Thomasem Andersem z Modern Talking The Night Is Still Young (Noc je ještě mladá), a odehrála úctyhodné množství koncertů ve východní Evropě a Německu. Nechyběl lokální festival Dj Bobo and Friends ve Švýcarsku, který dal příležitost dalšímu DVD. To vyjde letos. Vegetariánka a matka dvojčat se nedávno podruhé vdala a dál bydlí na Ibize, kam se na vrcholu své kariéry, v roce 1988, odstěhovala.

Michael Cretu Sandru v 80.letech tzv. udělal. Hit (I´ll Never Be) Maria Magdalena pochází z jeho pera a zpívá v něm doprovodné vokály. Na sklonku dekády vytvořil projekt Enigma, na němž Sandra spolupracovala. Jeho vlastním hitem byla u nás dobře známá skladba Samurai z roku 1985.

Big in Japan byl první singl, který vznikl ze spolupráce Sandry a Michaela. Německá coververze hitu od Alphaville byl propadák, na její popularitu v Japonsku to ale vliv nemělo a pozdější hity prvotní přešlapy smazaly.

Text: Jana Kačurová (Lidové noviny)


Popcorn 1990

14. ledna 2012 v 17:29 | Koala |  Press - Tisk

Dnes je Sandra krásnější, než kdy dřív. Její rysy jsou uvolněné, její gesta vyrovnaná. Není divu. Je to šťastná, úspěšná mladá žena! Rozhodující podíl má na tom Sandřin soukromý život: své manželství s Michaelem Cretuem označuje sama jako mimořádně harmonické. Existují však ještě jiné důvody, proč Sandra (narozená 18. Května 1962 v Saarbruckenu) jen kvete: stravuje se zdravě a racionálně, podle zásad knihy Fit fur Leben (Fit pro život). Jako angažovaná ochránkyně zvířat používá pouze přírodní kosmetiku, která nevyžaduje pokusy na zvířatech. Výsledek: dobrá kondice, vyrovnanost, příjemný pocit. V Americe již dokonce vzniklo celé hnutí, které se nazývá Wellnes (pohoda). Překrásné snímky na této straně vznikly během natáčení k Sandřinu novému videoklipu One More Night na Mallorce. Proč se nenatáčelo na Ibize, kde má Sandra s Michaelem vedle Mnichova své druhé sídlo? Na Ibize Sandru každý zná, tam by výroba způsobila příliš mnoho rozruchu - vysvětluje natáčecí tým. Na Mallorce jsme naproti tomu mohli na jednom odloučeném místě nerušeně pracovat. K fotografování byl vybrán Jim Rakete, nejlepší německý fotograf pracující s černobílými snímky, známý též jako ex-manažer Neny, který čarovnou kulisu využil ke vskutku vynikajícím fotografiím.


Popcorn 1992

13. ledna 2012 v 20:08 | Koala |  Press - Tisk

Sandra je tak aktivní, jako málo jejích kolegů, popových hvězd: angažuje se při ochraně zvířat a při akci - zachraňte deštné pralesy. Jedna z jejích nových písní When The Rain Doesn´t Come pojednává o nespravedlnosti, se kterou jsou thajské dívky nuceny k prostituci.

Na velké turné, které již bylo několikrát plánováno, se Sandra nechce vydat. Až příliš ji děsí velká nabídka koncertů v Německu, které se často konají před poloprázdnými halami.

Sandře se líbí oblečení módních návrhářů Johna Richmonda, Versaceho, Thierry Muglera, a Gaultiera (který také navrhl pódiové kostýmy Madonny!)

Sandra a její muž a producent Michael Cretu (Enigma) se chtějí vystěhovat ze svého domu v Mnichově - Schwabingu a pouze jej pronajímat, protože již mají plné zuby neupřímné mnichovské scény. Do Mnichova se chtějí vracet pouze v pracovních záležitostech.

Doma na Ibize oba někdy chodí na prvotřídní diskotéku - Pascha - (vstup 75,-DM), aby se tam informovali o nových hudebních trendech.

Sandřino a Michaelovo útočiště se tak stalo na Ibize, které obývají společně se svým psem čau - čau Paschou a kocourem Johnnym . Usedlost která je stará 400 let, je zcela přestavěná, v horách, kde mají Sandra i Michael vlastní komplex a dva bazény. Vše natřeno bílou barvou.

Sandřiny nejoblíbenější restaurace jsou malé japonské a italské restaurace: nejraději pije mléko a cappuccino.

Sandra si před nedávnem koupila nejnovější model BMW - Cabrio Z1

Své krátké prázdniny strávila Sandra s Michaelem v Rakousku, kde oba lyžovali.

Ve formě Sandru udržuje badminton, jízda na koni, plavání, vodní lyžování.

A Sandřiným největším přáním do budoucnosti je porodit dítě!


Pop Life 1995

12. ledna 2012 v 23:11 | Koala |  Press - Tisk

V osmdesátých letech patřila mezi diskotékovou špičku - půvabná, dívčí a sympatická Sandra, zpěvačka německého původu. Spolu se svým producentem a později i manželem Michaelem Cretu sypali jeden hit za druhým. Jejich líbivé melodie a zvláštní Sandřin vokál způsobily hitparádovou senzaci… Vedle Neny byla Sandra jednou z mála německých zpěvaček, jejichž písně obletěli celý svět. Postupem doby Sandra natočila 6 řadových, sedmé - kompilační - bylo výběrem jejích 18-ti největších hitů. Podílela se také na celosvětovém úspěchu tajemnou atmosférou zahaleného projektu Enigma, za kterým stojí její manžel Michael Cretu.Pěvecké party Enigmy byly dost odlišné od Sandřina repertoáru, ale její hlas skvěle doplňoval tkv. Chorálové disco … Na nové Sandřino album fanoušci čekali více než tři roky. Svoji novinkovou řadovku Sandra natáčela během těhotenství a jmenuje se Fading Shades, pilotní, romanticky laděný singl Nights In White Satin a všechno dohromady znamená Sandřin dlouho očekávaný návrat na popovou scénu …
Sandra o nové desce:
Po deseti skvělých, ale velmi vyčerpávajících letech jsem potřebovala na nějaký čas žít v klidu a soukromí, zmizet z veřejného života. Chtěla jsem trávit více času se svým mužem a rodinou, moci si dovolit pobýt den na pláži, odpočívat, vyjet si na koni … Nechtěla jsem už každou noc v roce trávit v rámci turné v jiném hotelu. Potřebovala jsem čas sama pro sebe. Když jsme začali nahrávat vokály k desce, byla jsem už v šestém měsíci těhotenství, hůře se mi dýchalo, většinou jsem při natáčení seděla. Nevěřila bych, že se vše nakonec povede tak dobře.

Český časopis Pop Life z roku 1995
časopis obsahuje dvoustranu - tytulku a maxiplakát Sandry 8str.

The Long Play - 1985

12. ledna 2012 v 21:56 | Koala |  LP 12´´
Produced by: Michael Cretu
Vydavatel: Virgin
Rok vydání: 1985
Fotografoval: Dieter Eikelpoth
Studiové album existuje ve verzi: 12´, MC, CD

Mirrors - 1986

12. ledna 2012 v 21:51 | Koala |  LP 12´´
Produced by: Michael Cretu a Armand Volker
Vydavatel: Virgin
Rok vydání: 1986
Fotografoval: Dieter Eikelpoth
Studiové album existuje ve verzi: 12´, MC, CD

Ten On One (The Singles) 1987

12. ledna 2012 v 21:40 | Koala |  LP 12´´
Produced by: Michael Cretu a Armand Volker
Vydavatel: Virgin
Rok vydání: 1987
Fotografoval: Dieter Eikelpoth
Studiové album existuje ve verzi: 12´, MC, CD

Německé vydání alba obsahuje i velký plakát Sandry.


Into A Secret Land - 1988

12. ledna 2012 v 21:32 | Koala |  LP 12´´
Produced by: Michael Cretu
Vydavatel: Virgin
Rok vydání: 1988
Fotografoval: Pepe Botela
Studiové album existuje ve verzi: 12´, MC, CD

Paintings In Yellow - 1990

12. ledna 2012 v 21:24 | Koala |  LP 12´´
Produced by Michael Cretu
Vydavatel: Virgin
Rok vydání: 1990
Fotografoval: Stefan Langer
Studiové album existuje ve verzi: LP 12´, MC, CD