Autogram

23. srpna 2011 v 10:49 | Koala |  Autogram
Pokud máte zájem o podepsaný autogram Sandry,
můžete si o něj napsat na níže uvedenou adresu Samoqui-Music (management Sandry)

Návod pro odeslání viz níže :-)

1. Obálky
Budete potřebovat dvě. Je slušnost poslat společně s dopisem ještě nadepsanou obálku s Vaší zpáteční adresou (takzvaná SASE nebo SAE - záleží, zda na obálku nalepíte známku nebo přikládáte peníze či mezinárodní odpovědku. DOPORUČUJI ALE SPÍŠE VLOŽIT HOTOVOST A TO 5 EUR NA ZNÁMKU je to přeci jen snažší. Pamatujte ale, že pokud se rozhodnete nalepit známku, musí to být známka té země, do které posíláte! Viz níže.), ačkoliv se může stát, že ji Sandra nevyužije a pošle svou vlastní.
Obálka, ve které budete posílat všechny věci, které postupně zmíním, by měla být logicky větší, než ta, ve které Vám přijde odpověď. Pozor - hlídejte si velikosti obálek, aby se do nich vešly fotografie, které se rozhodnete poslat k podpisu!
Na obálku, kterou odesíláte, nezapomeňte do horního levého rohu napsat opět svou zpáteční adresu. Jelikož do obálky budete dávat peníze nebo mezinárodní odpovědku, byla by škoda o to přijít, kdyby agentura celebrity na adrese nebyla a pošta neměla kam dopis doručit. Nezapomeňte na obálku napsat i cílovou zemi! (Vaší i Sandry)

Napsat dopis se může jevit snadně, ale jak sami jistě brzy poznáte, že to není právě jednoduché. Napíšeme si tedy pokyny, kterých se při psaní žádosti o autogram určitě držte.

a) Jazyk
Vždycky se snažte psát dopis v rodném jazyce Sandry (německy) případně (anglicky) Je to za prvé zdvořilé a za druhé milé. Dopis si připravte a napište česky a následně si ho přeložte nebo nechte přeložit do jazyka, který je třeba. Hlavní je držet se jednoduchých vět, které Vám případně překladač příliš nezmrví. (Google překladač)

b) Oslovení
Tady se řiďte jednoduchou poučkou, do dvaceti pěti let se píše Dear a křestní jméno. Sandra je ale celebrita starší, tak napíšeme Dear Ms (pokud víte, že žena není vdaná). Oslovení a celý dopis adresujte vždy dané celebritě ačkoliv jej bude nejspíš číst a vyřizovat její agent.
Drahý, Drahá je v Anglii běžně užíváno a je považováno za dostačující.

c) Představení
Na začátek dopisu je dobré se představit, napište, jak se jmenujete, kolik je Vám let a odkud jste. Když se nebudete příliš rozepisovat, napište i nějaké Vaše koníčky. Buďte slušní, struční.

d) Žádost o autogram
Po představení by měla následovat slušná žádost o autogram. Mějte na vědomí, že dopis by neměl přesáhnout délku A4 a tím nemyslím písmo 8 a těsnopis. Pokud si nevíte rady, jak takovou žádost stylizovat, dám Vám se krátký příklad, který může napovědět.
Vaši osobu jsem si oblíbila ... a jsem Vaším fandou už… Obdivuji Vaši práci a nejvíce jste mě zaujala v …Jelikož si Vás velice vážím, byla bych nesmírně šťastná/šťastný kdybyste si našla chvilku na mou žádost o autogram a podepsala mi přiložené fotografie.

e) Závěr a poděkování
Na závěr je dobré poděkovat za čas, který Vašemu dopisu SANDRA věnuje, a že věříte, že Váš dopis kladně vyřídí.
Je milé poděkovat i případné agentuře či asistentovi, který dopis vyřizuje, věřte, že ho to potěší a zvýší to Vaše šance na úspěch.

Na závěr napište čitelně vaše jméno a podepište se.